ایمپلنت تک دندان

اگر تنها یکی از دندان های خود را از دست داده اید ، یک ایمپلنت و تاج آن می تواند جایگزین آن شود. ایمپلنت دندانی جایگزین دندان طبیعی و ریشه آن می شود.

مزایای ایمپلنت تک دندان به جای بریج چیست؟

ایمپلنت دندانی چندین مزیت نسبت به دیگر گزینه های جایگزینی دندان دارد. علاوه بر اینکه مانند یک دندان طبیعی کار میکند، یک ایمپلنت دندانی جایگزین یک دندان، به سلامت دندان های کناری آسیبی نمی رساند. دیگر درمان های رایج برای یک دندان از دست رفته،مانند بریج ثابت دندان، مستلزم آن است که دندان های مجاور تا آخر برای حمایت به بریج سمنت شوند.

از آنجا که ایمپلنت دندانی جایگزین ریشه دندان می شود، استخوان بهتر حفظ می شود. با بریج، برخی از استخوان هایی که قبلا دندان را محاصره می کردند خراب می شوند. ایمپلنت های دندانی به استخوان فک متصل می شوند و باعث حفظ سلامتی استخوان می شوند.

در بلندمدت ایمپلنت تک دندان میتواند زیباتر باشد و راحت تر از بریج تمیز شود. لثه می تواند در اطراف بریج عقب برود و هنگامی که پایه فلزی یا گردن بریج در معرض دید قرار می گیرد، نقص قابل ملاحظه ای را نشان می دهد. استخوان رانده شده در زیر بریج می تواند منجر به یک لبخند ناخوشایند شود. و سمنتی که بریج را در محل نگهداری می کند، می تواند شسته شود و از بین برود، در نتیجه اجازه می دهد که باکتری ها به بریج راه یابند و باعث پوسیدگی دندان شوند.

ایمپلنت تک دندان چگونه قرار می گیرد؟

نخست ایمپلنت که مانند یک پیچ یا سیلندر به نظر می رسد در فک قرار داده می شود. در طول دو تا شش ماه آینده، ایمپلنت و استخوان مجاز به اتصال به یکدیگر برای تشکیل لنگر دندان مصنوعی هستند. در طول این مدت، گزینه جایگزینی موقت دندان میتواند روی محل ایمپلنت را پوشش دهد.

اغلب، گام دوم در این روش برای کشف ایمپلنت و اتصال قطعه دیگر ضروری است. این پوشش التیام بخش موقت، پایه ای را که دندان جدید در آن قرار می گیرد را کامل می کند. لثه ها در عرض چند هفته پس از این روش بهبود خواهند یافت.

برخی از سیستم های ایمپلنت (یک مرحله ای) وجود دارد که به این مرحله دوم نیازی نیست. این سیستم ها از ایمپلنتی استفاده می کنند که از قبل قطعه متصل به آن را دارد. پریودنتیست شما به شما توصیه می کند که کدام سیستم برای شما مناسب است.

در نهایت، دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت دندان یک دندان جایگزین به نام تاج برای شما ایجاد می کند که به یک قطعه کوچک فلزی به نام ابادمنت متصل می شود. بعد از یک مدت کوتاه، اعتماد به نفس خود را در لبخند و توانایی برای جویدن و صحبت کردن را تجربه خواهید کرد. ایمپلنت های دندانی خیلی طبیعی به نظر می آیند،طوری که ممکن است فراموش کنید یک دندان خود را از دست داده اید.

با کاشت ایمپلنت دندان در درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ریحانه نیز آشنا شوید