درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ریحانه

دندانپزشکی تحت بیهوشی

اغلب مردم دندان های در هم و یا ترک خورده دارند درمان ارتودنسی، باعث صاف شدن و حرکت دندان ها به بهترین حالت می شود همچنین باعث بهبود ظاهر دندان ها و باعث راحتی در تمیز کردن دندان ها می شود برخی افراد دارای دندان های فوقانی رو به جلویی هستند که ناخوشایند به نظر میرسند احتمال بالایی وجود دارد که این دندان های برجسته دچار آسیب دیدگی شوند ، اما درمان ارتودنسی می تواند آن ها را حرکت بدهد و به جای درست خود باز گرداند و در مواقعی، فک بالایی و پایینی در جای درست خود واقع نمیشوند و باعث ایجاد ظاهر نامناسب برای دندان ها و روی هم قرار گرفتن نادرست آنها هنگام گاز زدن میشود درمان ارتودنسی هر دو عامل فوق را تصحیح می کند.

چه سنی مناسب برای درمان ارتودنسی می باشد ؟

در حالت کلی بهترین زمان برای انجام درمان ارتودنسی دوران کودکی است،اما بزرگسالان هم قادر به انجام  درمان ارتودنسی هستند.درکودکان باید صبر کرد تا تعداد کافی و مناسبی از دندان ها دربیایند و سپس شروع به انجام نظم دادن و مراقبت های مربوط به زیبایی یا درمان ارتودنسی دندان پرداخت.

ارتودنسی در سنین بالا و بزرگسالان :

افراد در سنین بالا تر نیز تصمیم به انجام درمان ارتودنسی می گیرند. که دراین افرادرشد فک و دندان ها به پایان رسیده است و انجام هر کاری در این سن ممکن نیست اما اگر  درمان ارتودنسی در این سنین با هدف ردیف کردن دندان ها باشد قابل انجام است البته به شرطی که لثه های سالمی داشته باشند

درمان ارتودنسی چند مدل و روش دارد؟ انواع سیم کشی دندان :

  • سیم کشی دائم

  • قلاب ها یا براکت های ثابت

  • هدگیر

  • سیم کشی متحرک

  • سیم کشی اساسی یا پایه

  • سیم کشی مخفی

ویزیت بعد از ارتودنسی :

سیم کشی های ارتودنسی معمولا هر ۴ تا ۶ هفته تنظیم می شوند ؛ ارتودنتیست شما ،به شما می گوید که چه موقعی احتیاج به تنظیم دارید.

آیا ارتودنسی، یک درمان دائمی است؟

حتی پس از نگهداری، طبیعی است که حرکات جزئی دندان در طول زندگی رخ دهد بنابراین هیچ تضمینی دائمی را نمی توان ارائه دادبا این حال، برای دندان ها غیر ممکن و غیر طبیعی است که نیاز به درمان بیشتری داشته باشد.