سدیشن دندانپزشکی تحت بیهوشی

درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ریحانه

سدیشن دندانپزشکی تحت بیهوشی ریحانه

سدیشن تحت بیهوشی چیست؟

درمان سدیشن در دندانپزشکی تحت بیهوشی یک شیوه برای کنترل استرس وترس با دارو است درمان سدیشن باعث شده است که افراد زیادی که در روزگار نه چندان دور از دریافت خدمات عادی دندانپزشکی محروم بوده اند ، بتوانند کابوس ترس یااسترس خود را پشت سر بگذارند . بعضی از مراجعین به مراکز و مطب های دندانپزشکی امکان دریافت خدمات روتین درمانی دندانپزشکی را ندارند . ترس از دندانپزشکی (فوبیا ) ، رفلکس گگ (حالت تهوع غیر قابل کنترل) و عوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که درمان سدیشن را توجیه می کند .

در اندوسکوپی و عمل کاتاراکت و بعضی درمان های پر استرس درمان سدیشن مدت هاست در حال انجام است سدیشن در دندانپزشکی تحت بیهوشی  هم مدتی است طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است.. متخصص بیهوشی در مطب دندانپزشکی با استفاده از تجهیزات پرتابل (قابل حمل) و با استفاده از دارو های آرام بخش یک خواب آلودگی مناسب برای اعمال دندانپزشکی را فراهم می کند در روش سدیشن مراجعه کننده هیچ درد و حس ناخوشایندی را درک نخواهد کرد

کنترل ترس از دندانپزشکی با سدیشن در دندانپزشکی تحت بیهوشی

دندانپزشکی . ترس از دندانپزشکی یا دنتال فوبیا یا ادونتوفوبیا یکی از ترسهای  رایج در سراسر دنیا است که باعث می‌شود هر سال بسیاری از مردم صرفا به واسطه همین وحشت از مراجعه به دندانپزشک خودداری کرده و در ‌‌نهایت با مشکلاتی بسیار پیچیده‌تر و دردناک‌تر روبرو شوند.

ترس از ناشناخته‌ها

یکی از دلایل مهم ترس بسیاری از بیماران از درمان‌های دندانپزشکی این است که از مراحل درمان و ماهیت آن اطلاع درستی ندارند. درمان‌های دندانپزشکی به گونه‌ای است که بیمار اصلا نمی‌تواند مراحل درمانی را ببیند و چون هیچ کنترلی روی اتفاقی که در داخل دهانش می‌افتد ندارد در نتیجه دچار اضطراب و وحشت می‌شود.